poniedziałek, 17 listopada 2014

CHROŃ KOŃCÓWKIZimne dłonie i stopy są normalną, fizjologiczną reakcją organizmu na zetknięcie z niskimi temperaturami. Układ krążenia dostarcza ogromne ilości ciepłej krwi do brzucha, organów wewnętrznych klatki piersiowej i mózgu, kosztem końcówek. Tam doprowadzana jest mniejsza ilość krwi, dlatego to właśnie stopy i ręce ochładzają się najszybciej.


Jak z tym walczę zimą wspominałem już TU i TU, a co się robi podczas mrozu TU :-)
Zatem i tego roku z wyprzedzeniem, korzystając z kilku okazji cenowych zapatrzyłem się w kilku pomocników w tej nierównawej walce. 
O Fit-ach Kanfora wspominałem już dwa razy: pierwsze służyły mi kilka lat, drugie- jeden sezon. I zapewne na tym by się skończyło, gdyby nie wyprzedaż likwidującego się warsiawskiego sklepu, gdzie za sumę 40 zł kupiłem kolejną parę fitów w parze z Furio- starszymi kuzynami uszytymi z nieco bardziej mięsistego Power Stretchu z silikonowym poprawiającym chwyt nadrukiem po całej wewnętrznej stronie dłoni. 
Żeby dopełnić tematu- nowością u Kanfora jest model Fit Screen z wstawkami na paluszkach pomagającymi w obsłudze ekranów dotykowych.Kolejną ofiarą są 2 pary rękawiczek Quechua uszytych z cieniusieńkiej wełny, również z kilkoma silikonowymi wypustkami. Przyjemna sprawa, zwłaszcza do codziennego użytku, lecz nie wróżę im długiej współpracy z paskami kijków, tak jak miało to miejsce z jedwabnymi. 14,95 zł.
Zachodziłem już sporo skarpetek Filmara w tym kilka par Trekkingów, które, choć ciepłe, nie grzeszą długim żywotem. Tym razem kupiłem 2 pary w wersji protect- z 4% dodatkiem kevlaru, mam nadzieję że to poprawi ich żywotność.
Merlin- 14,99 zł.
Trzymajcie się ciepło!3 komentarze:

 1. Moje jedwabne linery z Deca (czarne) trzymają się dzielnie. Zapobiegawczo zakupiłem dodatkowo 2 podobne pary (brąz) - leżą sobie w szafce spokojnie z metkami. Czarne już sporo przeszły z kijkami. Może to kwestia okładzin chwytów? Ja jestem zadowolony. Cena do żywotności bardzo dobra (choć ja chyba płaciłem 39,90 zł).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dzięki temu, że zapłaciłeś za nie 2x więcej niż ja ;-)
   Z wczorajszej wizyty w decatlonie: wełniane linery po 5, a mitenki po 10 zł. Korci, żeby zrobić zapas...

   Usuń
  2. To dzięki temu, że zapłaciłeś za nie 2x więcej niż ja ;-)
   Z wczorajszej wizyty w decatlonie: wełniane linery po 5, a mitenki po 10 zł. Korci, żeby zrobić zapas...

   Usuń